Vinné stezky, cyklostezsky, víno, zpěv a krásy Moravy

Moravu protkává více než tisíc dvě stě kilometrů značených tras známých jako Moravské vinařské stezky, které vytyčila a spravuje Nadace Partnerství. Jakmile narazíte na symbol vinařských stezek, siluetu sklepa, jste na správné cestě. Stezky se klikatí vinařskou krajinou, zahýbají k vyhlídkám, procházejí sklepními uličkami a propojují významné vinařské obce. Moravský venkov při svém putování tak poznáte jako kraj malebné přírody, jedinečných historických památek a skvělého vína. Trasy většinou vedou po klidných silnicích, místy po polních či lesních cestách, a můžete se na ně vydat jak na horských, tak na běžných silničních kolech.

Každá stezka má svoji speciální mapu, které Nadace Partnerství pravidelně aktualizuje. Na každé z nich najdete dostatek informací nejen o délkách jednotlivých tras, ale také o jejich výškových profilech i stavu povrchů. Značení všech stezek rozeznáte podle společného loga, jehož barevnost se liší podle konkrétní trasy. Na zajímavosti a služby podél stezek vás upozorní informační směrovky s piktogramy, ve vinařských obcích nechybí tabule s mapami. Deset turistických okruhů nabízí množství kombinací pro výlety i vícedenní pobyty, plné aktivního pohybu, příjemných zážitků a poznání.

Všech deset regionálních okruhů propojuje 242 km dlouhá páteřní Moravská vinná stezka, vedoucí ze Znojma do Uherského Hradiště.

...................................................................................................................................................................................

Vážení přátelé vína a vinařské turistiky,

máte-li rádi cykloturistiku nebo pěší turistiku spojenou s procházkoua krásnou přírodou,

vinohrady, sklepy krajinou protknutou historickými památkami, dobrosrdečností lidí rozhodně

si počtěte dál. Nabídka vinných stezek po jižní části Moravy je velká a opravdu stojí za to se po ní vydat.

Přeji hodně krásných chvil a vše dobré

Francek

................................................................................................................................. 

Kontakt

VINOHORSÁK - František Horsák Sídlo: Lesní 107, Uherské Hradiště-Míkovice, 686 09

IČ: 62827731

Vinotéka u Francka
ul. 1 května 1136/162
/vedle Pošty Partner /
725 25 Polanka nad Odrou

Otevřeno
Po - Pá 10,00-18,00
So 08,00-12,00
Ne a svátky zavřeno


mobil:602 765 486 majitel
mobil:724 251 388 vedoucí
mobil:724 251 387 vinotéka
vinohorsak@seznam.cz